Cum pot sa scot de la evidenta o masina cu numere poloneze?

31 august 2019 367

Buna ziua. Am masina cu numere poloneze, dar ea nu mai merge. Cum pot sa o scot de la evidenta din tara? Pot lua placutele de inmatriculare si pasaportul tehnic si sa merg cu ele la vama pentru a o scoate? Nu am depasit inca termenul de 180 de zile. Cum pot s-o scot de la evdenta, fara a o scoate din tara?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
Soluții va pot oferi doar cei de la serviciul vamal, însă regulă nu tine de scoaterea de la evidența, cu anume scoaterea bunul din țară, contrar riscați amendă și obligația de a achita contravaloarea acesteia.

2 septembrie 2019