Cum pot să scot o familie din casa mea?

25 mai 2024 5

Bună ziua! Am 65 ani și sunt invalidă. Ceva timp în urmă, am lăsat-o pe fiică-mea să stea în casa mea cu toată familia ei. A venit timpul să mă întorc acasă, dar nu am loc în casa mea. Mă înjură, mă amenință. Vreau să-i scot din casă. Cum pot s-o fac?

Comentariile juriștilor 3

Descărcaţi discuția
Filip Rotaru
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Buna ziua, in cazul in care nu reusiti sa gasiti un numitor comun iar persoanele respective nu au nici un drept asupra imobilului in cauza solicitati politia la fata locului, pregatiti in prealabil actele care confirma dreptul dvs asupra imobilului.

Incercati sa aplanati conflictul pe cale amiabila, mult succes !

27 mai 2024
  • Jurisconsult

Buna ziua Nadia, o să apelați la poliție, inspectorul de sector o să vă spună, că astas nu-i treba lui, lasă să vă facă și așa răspuns. Dar DVS sunteți să pregătuți documentele necesare și o cerere de chemare în judecată pentru ai scoate din casă pe persoanele ne dorite.

27 mai 2024
  • Jurisconsult

Eu pot să vă publici viaberul meu de pe telefonul +37368669950 pentru a discut mai detailiat.

27 mai 2024