Cum pot sa vina la Dublin cetateni ai R Moldova care detin doar pasaport biometric

25 ianuarie 2018 6344

As dorii ca socrii mei sa vina in vizita la Dublin la mine si sotia mea (sotia mea fiind moldoveanca). Ce pasi trebuie sa parcurga si de ce acte au nevoie sa poata veni in vizita pentru 4-5 zile. Multumesc mult pentru timpul acordat!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Nicolae Beschieru
  • Parajurist

Buna Radu. Întrarea în Irlanda a cetățenilor moldoveni este cu viză. Documentele necesare:REGIM CU VIZE IRLANDA
Documente necesare:
Paşaport (original + copie), valabilitate minimă de 6 luni;
Formular viză (on-line);
2 fotografii color 3,5 x 4,5;
Invitaţia (original + copie);
Rezervarea hotelului;
Rezervarea biletului tur-retur;
Copia carnetului de muncă;
Asigurare medicală de călătorie...
mai multe informații găsiți pe adresa... mai detaliat web:
http://www.viza.md/content/regim-cu-vize-irlanda?country=319
Tot acolo afli cum să depui dosarul online ș.a.

26 ianuarie 2018