Cum pot schimba executorul judecătoresc?

27 decembrie 2018 77

Cum pot schimba executorul judecătoresc (privind pensia de întreținere pentru copil)? Tatăl copilului locuiește în r. Criuleni, eu in Chișinău. E posibil sa schimb printr-o cerere executorul judecatoresc din raion pe Chișinău? Este greu să țin cu el legătură, mai ales că trebuie personal sa mă duc la el având un copil mic. Telefonic nu rezolv prea multe. Mersi anticipat.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Depuneti o cerere de strămutare a documentului executoriu la acel executor, pentru a fi transferat la un executor din Chișinău. Anexati copia buletinului si Certificatul de nastere al copilului.

27 decembrie 2018