Cum pot vedea online daca am interdictii la iesirea din Moldova?

26 iunie 2017 5239

Cum pot vedea online daca am interdictii la iesirea din Moldova?

Jurist comments 3

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

http://border.gov.md/index.php/ro/contacte
ii telefonati , indicati datele personale si ve-ti primi raspuns !

26 iunie 2017
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Atîta timp cît nu ați fost înștiințat despre despre aplicarea acestei măsuri preventive, nu există interdicția respectivă, deoarece, această este o măsură preventivă aplicată de procuror printr-o ordonanță sau prin urmare există o hotărâre de judecată în acest sens.
Astfel, dacă nu există o hotărâre în acest sens nu aveți pentru... mai detaliat ce să vă faceți griji.

26 iunie 2017
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

on-line nu puteti primi aceasta informatie, deoarece este vorba despre date cu caracter personal. Trebuie sa mergeti la oficiul Politiei de frontiera din Chisinau, sa depuneti o Cerere, cu copia buletinului, si gratis vi se ofera informatia in termen de 10 zile

27 iunie 2017