Cum pot verifica daca eu si sotul putem iesi din tara?

30 august 2023 3

Buna ziua. Unde putem afla (online) pentru a verifica daca eu si sotul putem iesi din tara?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua.
Puteţi verifica pe portalul instanţelor judecătoreşti dacă sunt încheieri de aplicare a interdicţilor respective pe numele dumneavoastră.
https://instante.justice.md/

30 august 2023
  • Jurisconsult

Buna Elivira, DVS sunteți în drept să apelați cu o cerere la Inspectoratul General al Poliției de frontieră ( mnu. Chișinău, str. Petricani 19 ) pentru a verifica ceia ce ați indicat în mesaj.

1 septembrie 2023