Cum procedez?

29 august 2017 136

Daca masina cu nr. straine nu circula prin Republica Moldova, dar sta in parcare, trebue sa plătesc vinieta pe toata perioda staționari sau doar cand circula?

Jurist comments 1

Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

Indiferent de faptul dacă circulați cu ea sau nu, procurarea vinietei este necesară.
Pe parcursul deplasăriii de la punctul de trecere al frontierei până a ajunge la parcare, d-voastră deja circulați pe drumurile publice, ceea ce nu este legal fără vinietă.

Succese!

29 august 2017