Cum putem convoca adunarea unei ACC deoarece o parte de locatari consideram ca nu este legala decizia de majorare a tarifului pentru deservirea blocului.

6 noiembrie 2017 161

Ne-am adresat catre presedintele ACC sa convoace adunarea, dar dumneaei ride in fata noastra, deoarece tot prin procesul verbal de la adunare si-a majorat salariul. Ea categoric nu vrea sa convoace adunarea. Unde am putea sa ne adresam? Fiindca de fapt semnaturile participantilor la adunare nu sint in procesul verbal, dar pe o anexa la procesul verbal unde scrie" lista participantilor la sedinta din data ..." Sunt persoane care au fost prezente la adunare, dar nu au votat, insa presedinta a scris vot unanim. Pe lista cu semnaturi semneaza persoanele care s-au prezentat la inceputul adunarii ca au fost prezenti, insa prededinta noastra o anexeaza la PV si zice ca acestea au votat. Spuneti-ne, va rog, putem sa mergem in judecata? Vom avea cistig sau in zadar pierdem timpul? Mai sunt si alte incalcari din partea ei, insa aceasta chestiune ne deranjeaza cel mai mult. Va multumim.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Contestati in instanta deciziile ACC ! Prealabil in scopul solutionarii conflictului va puteti adresa cu o plingere la administratia ACC !

9 noiembrie 2017