Cum recuperăm banii de la o firmă imobiliară aflată în proces de insolvabilitate

11 noiembrie 2019 60

Am depus cerere de reziliere a contractului de investitie, administratorul a semnat-o și a promis restituirea banilor, dar de un an ne tot amână. Astăzi am aflat că firma mai are un administrator al procedurii de insolvabilitate. De caz se ocupă și cei de la Protecția Consumatorului. Cum să procedăm ca să ne întoarcem banii? Mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Nina, aflați la cine se află dosarul de insolvabilitate în instanța de judecată, vorbiți și cu administratorul insolvabilității și înaintați o cerere de admitere a creanțelor în temeiul legii insolvabilității.

12 noiembrie 2019