Cum renunt la cota-parte din apartament?

5 iulie 2024 3

Buna ziua. Vreau sa ma scot de la evidenta si sa renunt la cota-parte din apartamentul care a apartinut mamei decedate deja de multi ani! Acte nu au fost facute, asa si figureaza mama peste tot. Ce trebuie sa fac?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Avocat

Bună ziua,
dacă dvs sunteti unicul moștenitor și nu doriti sa perfectati mostenirea pe numele dvs - pur si simplu o lăsați așa.
Dacă sunt alti mostenitori, ei pot deschide procedura succesorala si deja dvs sa cedati cota-parte unuia din mostenitori.

6 iulie 2024
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna! Este necesar de analizat documentele pentru a verifica și a vă sa un răspuns corect. Pentru detalii, ajutor și suport juridic, apelați la nr. de telefon 069049267

8 iulie 2024