Cum sa aflu daca am de platit bani cuiva?

14 iulie 2017 82

Nu-mi pot face pasaport biometric. Ce sa fac sa nu dau bani nimanui? Stiu ca daca in 3 ani nimeni nu zice nimica, apoi eu nu mai trebuie sa dau nimanui. Da ce sa scriu si cui sa-i scriu?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Sa inteleg ca aveti aplicate interdictii de la executorul judecatoresc , insa fara executarea acestei obligatiuni nu ve-ti putea face pasaportul biometric !
Totodata in refuzul de la CRIS ,,Registru" este mentionat in baza caror dispozitii/acte, si de catre cine a fost stabilita interdictia !
_____________________________________________________________
(1) Titlul executoriu poate fi... mai detaliat prezentat spre executare în decursul a 3 ani de la rămînerea definitivă a hotărîrii judecătoreşti în al cărei temei a fost emis, dacă legea nu prevede altfel.

14 iulie 2017