Cum sa aflu numarul dosarului meu pentru cetatenie romana?

16 octombrie 2019 4206

Am depus cererea pentru cetatenie in decembrie 2018 la Ambasada Romaniei. Am accesat pagina Agentiei Nationale pentru Cetatenie, dar arata numai dosarele depuse in 2019. Cum sa procedez in acest caz ca sa aflu numarul dosarului meu?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna!

În cazul depunerii cererii în temeiul art. 11 verificați fiecare ordin accesînd link-ul de mai:
http://cetatenie.just.ro/index.php/ro/ordine/articol-11jos

Aici vedeți lista cu toate cererile depuse în temeiul art. 11 pe fiecare an în parte. Totuși vă recomand să verificați și ordinele.
http://cetatenie.just.ro/index.php/ro/centru-de-presa-2/dosar-articol-11

Dacă nu aveți numărul depuneți o cerere online la adresa de e-mail: cetatenie@just.ro... mai detaliat în adresa Autorității Naționale pentru Cetățenie și comunicați acestora datele Dvs și data la care a fost depusă cererea.

17 octombrie 2019