Cum sa aflu numarul dosarului meu pentru cetatenie romana?

4 ianuarie 2021 18

Am depus cererea pentru cetatenie in martie 2018 la Secția Consulară a Ambasadei în Republica Moldova, Chișinău. Am accesat pagina Agentiei Nationale pentru Cetatenie, dar arata numai dosarele depuse in 2019. Cum sa procedez in acest caz ca sa aflu numarul dosarului meu?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Încercați sa depuneti o cerere in adresa autorităților RO cu solicitarea de informare, in cerere uncludeti toate datele dumneavoastră pe tru a fi posibil de identificat, de regula ofera informația.

7 ianuarie 2021