Cum sa aflu numarul dosarului meu pentru redobandirea cetateniei?

7 octombrie 2019 242

Ziua buna. Am depus la Ambasada romana in decembrie 2018 cerere pentru redobandirea cetateniei. Mi s-a dat Adeverinta ca am depus cererea, dar nu este niciun numar de dosar indicat, numai numarul cererii. Cum sa procedez ca sa aflu numarul dosarului meu?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Numărul cererii respective și reprezintă de fapt numărul dosarului.
Urmăriți pagina web www.cetatenie.just.ro la rubrica ordine în temeiul articolului respectiv și verificați fiecare ordin, deoarece fișierul PDF afișați nu este actualizat atât de des.

8 octombrie 2019