Cum să conving presa să-mi facă dreptate

19 martie 2019 27

Am oferit un interviu la o instituție de presă, când a fost postat pe youtube mi-am dat seama ca nu-mi doresc ca părerea mea sa fie publică - este o chestiune legată de conştiinţă. Am luat legătura cu instituția respectivă, dar nici până azi nu doresc sa-mi rezolve problema. Ce pot face în aşa situaţie, vă rog mult să-mi daţi un sfat?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Se prezumă că fiind o instituție de presă la care dvs i-ați oferit un interviu benevol acesta poate fi publicat or scopul principal a unei instituții de presă este însăși de a aduce la cunoștință societatea.

Totuși încercați să formulați pretențiile și solicitările dvs in scris printr-o cerere adresată către... mai detaliat această instituție de presă.

19 martie 2019