Cum sa dau in primire bunuri materiale, daca ei nu iau in primire?

3 octombrie 2016 73

Buna seara. Mi-am dat demisia si a venit timpul sa dau in primire biroul. Contabilitatea mi-a dat bonul, dar domnul care trebuie sa ia in primire, refuza. Cheia si bonul au ramas la mine. Azi a fost ultima mea zi de lucru. Ce pot sa fac?

Jurist comments 1

Constantin Iosip
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Scrieți o scrisoare, cu aviz de recepție, în adresa angajatorului și informați directorul că anterior ați depus o cerere de demisie și în ultima zi de muncă persoana ce trebuia să primească lucrurile a refuzat.
Și scrieți că sunteți disponibil să dați în primire cheia de la birou însă persoana responsabilă... mai detaliat refuză.

Scrisoare o puteți întitula Notificare și o puteți înregistra în cancelaria angajatorului. Dacă angajatorul refuză să o primească prin cancelarie, expediați această Notificare prin poștă cu scrisoare recomandată cu aviz de primire.

4 octombrie 2016