Cum sa demonstrez nevinovatia fetei mele care a fost arestata pentru trafic de persoane?

13 august 2017 38

Fiica mea este invinuita de trafic de persoane, pe data de 10 august 2017 noaptea a fost retinuta. Sunt convinsa ca nu are nicio vina, logodnicul ei lucra la un om din Romania (Bucuresti) care chema fete la lucru in video chat. Asa a cunoscut o fata care s-a prezentat ca este dintr-o familie social vulnerabila si doreste sa vina la lucru, este de acord cu toate conditiile, doar ca nu are bani de documente si drum. Persoana din Romania a vorbit cu logodnicul ficei mele ca sa vina el in Moldova si sa-i dea banii in mina acelei fete, iar dupa ce isi face documentele sa vina cu ea in Romania.
S-a adeverit ca fata pe care trebuiau sa o ea cu ei era politista. Va rog, ajutati-ma!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Mai întîi de toate urmează instanţă să stabileasca vinovăţia ficei dvs prin probe concrete, iar pînă atunci angajativa un avocat care să se judece pentru demonstrarea nevinovatiei..

15 august 2017