Cum sa depun cerere la judecata daca ma aflu peste hotare?

28 februarie 2019 32

Ma aflu peste hotare si sotia a depus cerere de desfacere a casatoriei. Pot depune cerere onlain pentru a fi amanate sedintele judecatoresti pana in luna august?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Este posibil de expediat o astfel de cerere pe e-mailul instanței, doar că această urmează a fi trimis cu respectarea rigorilor semnăturii electronice or încercați a scana cererea și a o transmite prin care sa solicitați și un răspuns cu privire la recepționarea acesteia.

Nu se știe dacă instanța va... mai detaliat accepta o astfel de amânare pentru o astfel de perioadă, o alta soluție este să vă angajați un avocat pentru a vă reprezenta interesele aici.

28 februarie 2019