Cum să dovedesc că ne aparține terenul?

26 februarie 2021 11

Cândva am primit de la primărie un teren, pe care am construit o casă. Recent am aflat că în actele primăriei au fost modificate dimensiunile terenului nostru, fără a cere acordul nostru sau măcar a ne informa despre aceasta. Prin urmare, potrivit primăriei terenul nostru este mult mai mic. În același timp, dimensiunile terenului nostru indicate in actele pe care le deținem coincid cu cele din arhivă. Ce putem face în această situație?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Diana, cel mai bună variantă lasă primărie să vă dee în judecată, unde ea o să trebuiască să dovedească în ce constă greșala lor. Cineva la primărie a pus ochiul pe terenul DVS, lasă să îmble ei prin judecăți și să aducă argumentele lor.

28 februarie 2021