Cum sa fac sa inceteze chinul pe care il are mama?

2 octombrie 2018 46

Buna ziua. Am o problema si am mare nevoie sa aflu raspunsul. Mama mea este bonava psihic, are diagnosticul "Sezofrenie paranoidala". Ea este invinovatita pe nedrept si o poarta prin instante deja mai mult de un an. Din cauza asta, starea ei se agraveaza cu fiecare sedinta. Cum sa fac sa inceteze chinul pe care il are si unde sa ma adresez?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Arsen Saruhanean
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Bună ziua! Trebuie oligatoriu să confirmați diagnoza la medicul de familie și să faceți expertiza în vederea constatării acestei diagnoze. După ce să încheiați Contractul de prestarea serviciilor juridice cu un avocat, care o să depună plângere la Procuratura, care a pornit cauza dată și o să apere drepturile și... mai detaliat libertățile în instanța de judecată.

2 octombrie 2018