Cum sa fie impartita corect si legitim averea ramasa?

14 august 2017 34

Noi am fost patru copii la parinti, doi dintre ei au decedat la virsta de 32 si 48 ani. Parintii au decedat la virsta de 53 (tata) si 77 ani (mama). Decedatii: doi frati si mama au fost inmormintati de catre sora cea mare din familie. Casa bunicii (pe linia mamei) a fost data de catre mama lui sora cea mica. Casa parintilor n-a fost data nimarui. Fratele cel mic n-a fost casatorit, a ramas de la el casa de locuit si cota de teren agricol. Spuneti, va rog, cum sa fie impartita corect si legitim averea ramasa de la parinti si de la fratele cel mic?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Octavian Cazac
  • Avocat

Adresaţi-vă la notarul din localitatea în care trăia familia. Problema este complicată şi un notar trebui să se uite la ea atent, cu documentele în faţă.

14 august 2017