Cum sa iau copilul sa stea cu mine, avand in vedere ca fosta sotie are probleme de sanatate

5 aprilie 2020 19

Buna ziua. Eu cu sotia suntem divortati. Eu ma aflu in Italia, iar ea o luat copilul si a plecat in Germania. Acum are probleme de sanatate si statul german a luat copilul. Eu vreau sa plec incolo ca sa iau copilul sa stea cu mine, dar ea insista ca copilul trebuie sa stea cu ea. Ce sa fac?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Adresați-vă cu actele de identitate care confirmă că sunteți părintele minorului către autoritățile Germane, această problema urmează a fi soluționată potrivit legii țării în cauză adică Germania.

5 aprilie 2020