Cum să înțeleg clauzele contractuale?

4 septembrie 2021 55

Buna ziua. Am semnat un contract pe 20.08.2021. Acesta contine urmatoarele clauze: ”Obligațiile părților. Executorul este obligat:
2.1.2. Să realizeze lucrările pe data de 04.08.2021. Termenii maximali a serviciilor de livrare si montare a mărfii sunt prevăzuți în p .2.3.2 al prezentului contract.
2.3.2. Să instaleze produsele în termenii stabiliți, care nu depășește 30 zile lucrătoare după primirea plății în avans prevăzute de prezentul contract.”
Întrebarea este: când este obligat executorul să-mi aducă și să instaleze marfa? Mulțumesc!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna dl. Artur, ce nu este clar în p.2.3.2 este prevăzut, după primirea plăți în avans, adica sum s-a transferat plata din acest moment se prevede livrarea mărfii.

5 septembrie 2021