Cum sa-mi apar copilul minor de niste acuzatii?

6 ianuarie 2022 12

Buna ziua. Copilul meu de13 ani este invinuit de niste lucruri pe care el spune ca nu le-a facut. Martor este un alt copil de 10 ani care se incalceste si spune versiuni diferite, dar totusi este crezut. Cum as pute sa dovedesc nevinovatia,si ce ar trebui sa fac in asa situatie? Multumesc.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Angela, copilul DVS are 13 ani, el este minor, el nu poartă răspundere penală nici pe o faptă care poate fi adusă lui, mai ales de un alt minor de 10 ani. A fi bine, dacă minorul de 10 ani să fie audiat în prezența unui specialist cum... mai detaliat este psiholog pentru minori. Nu vă deranjați, e un atac prost organizat de maturi. DVS verificat cine are interesul prost asupra copilului DVS și o să vă fie clar.

7 ianuarie 2022