Cum să-mi întorc banii?

13 decembrie 2019 76

Buna ziua! Ceva timp in urma i-am împrumutat unei cunoscute o suma de bani si acum nu-i pot recupera. Banii au fost transferați pe card, adică chitanța o am, am și toată conversația cu persoana vizata. Cum as putea proceda ca să-mi întorc banii?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Trimiteti o notificare scrisa la adresa de domiciliu a persoanei careia i-ati imprumutat, si solicitati-i sa restituie suma in termen de 7 zile.
Rezervati-va in scris dreptul de a o actiona in judecata.
Daca nu restituie la expirarea termenului, va adresati in instanta de judecata.

13 decembrie 2019
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Contactati-ma la adresa de email office.potirniche@yahoo.com

13 decembrie 2019