Cum sa-mi restitui banii?

5 iunie 2017 207

Buna, deci eu cu citiva prieteni am decis sa plecam la mare, trebuia sa achitam avans la companie, am achitat fiecare cate 750 de lei însă nu am mers toți la companie, doar banii a strins unul din noi, contractul a făcut pe el, banii a achitat el și respectiv el are un bon pe toată suma. Apoi am mai achitat restul sumei de 3900 lei deja fiecare cu bon in parte. Eu am renunțat sa plec, compania mi-a zis ca îmi întoarce toți banii, însă ceilalți va mai trebui sa mai achite o diferența de preț. Din aceasta cauza, băiatul pe care era făcut contractul a plecat la companie și din avansul meu 750 lei, a achitat diferența lor fără acordul meu, respectiv acuma compania îmi întoarce doar 3900 lei, afirmind ca ei nu știu dacă eu am dat 750 sau nu. Cum pot in așa caz sa-mi întorc banii?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Solicitati contractul si verificati , acolo urma sa fiti indicati fiecare in parte , achitarea avansului si etc. ! Ulterior solicitati restituirea sumei in cazul in care sunteti indicat in contract ca parte ! Presupun v-au fost perfectate contracte pentru fiecare !
PS : verificati prietenii pina a le transmite... mai detaliat sume de bani ! :)

6 iunie 2017