Cum sa obtin hotararea de judecata?

27 iunie 2023 19

Salut! A fost pronuntata hotararea intr-un proces contraventional care ma viza, dar nu am fost prezent la pronuntarea acesteia. Hotararea nu mi-a fost expediata, chiar daca am depus in instanta cerere pentru a o primi. A trecut o luna, dar nu am primit nici hotararea, nici macar un raspuns la cererea mea. Pe portalul instatelor este afisata o hotarare, dar acolo figureaza cu totul alta persoana. Cum pot sa obtin hotararea care ma vizeaza?

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Bună ziua! Puteți să apelați la instanța de judecată ori să mergeți fizic și să solicitați de la Cancelarie informați cu referire la Hotărîrea dvs. Pentru informații puteți apela 069049267

28 iunie 2023