Cum să obțin partea mea din bunurile renovate în timpul cîsniciei?

6 iulie 2024 6

Buna ziua! Am fost căsătorită mai mult de 10 ani. În această perioadă, am locuit în casa care aparține socrilor mei, dar am facut reparație și în casă, și în curte. Pentru aceste lucrări, am investit banii de la nuntă, veniturile din salariu (ambii am lucrat), credite. Recent am divorțat, dar fostul soț susține că nu am dreptul la nimic din gospodăria în care am investit și eu bani. Ce pot face în această situație?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua d-bna Ecaterina, DVS aveți dreptul, dar soțul știe, că DVS nu dispuneți de documente de confirmare, care ar arăta șa așa ceva. Eu vă propun să încercați și să dovediți, că ați contribuit cu multe în gospodăria DVS, cu anexa fotografiilor, ce a fost și ce este acuma... mai detaliat în realitate și cu martorii care au participat la celea reconstrucții, care sau făcut în gospodăria ex. soțului.

7 iulie 2024