Cum să plătesc amenda

13 februarie 2018 75

Cum să plătesc amenda dacă n-am copia procesului verbal și dacă nu l-am semnat?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Dvs trebuia să aveți înmânat original adică însuși procesul verbal, urmează să stipulați dacă doar nu l-ați semnat sau a-ți notat în acesta că nu sunteți de acord cu întocmirea acestuia, deoarece, dacă nu l-ați semnat, agentul constatator trebuie în prezența a 2-3 martori să noteze faptul că dvs refuzați... mai detaliat să-l semnați pentru a nu surveni nulitatea acestuia.

Posibil urmează aceștia să vi-l transmită prin poștă cu un aviz de recepție ...

13 februarie 2018