Cum sa procedez?

19 septembrie 2017 79

Salut, trăiesc la casa pe pămint in Chișinău,vecinii mei de curînd au dat casa in locatiune si din casa de locuit au făcut un loc de producere de ferestre/uși termopan. Toată ziua pana seara fac zgomot cu diverse aparate. Vreo reglementare, va rog, ce masuri as putea întreprinde?

Jurist comments 2

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

http://yavo.md/rom/raspunsuri/tag:38
gasiti aici raspunsuri similare
Succes

19 septembrie 2017
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Sesizați concomitent poliția și Agenția Servicii Publice care vor urmări dacă aceștia nu practica o activitate ilegală de întreprinzător.

20 septembrie 2017