Cum sa procedez cu profesorii fără ca sa fiu data afara din universiate in ultimu an?

10 iunie 2018 36

Buna ziua. Sunt ultimul an la universitate și profesorii cer de pe fiecare student cite 400€ pentru ultimul examen. Sunt sigur ca pot sa dau examenul minim pe 6, dar mi se cer 800€ și am avut un conflict cu profesoara, după care am fost chemat la directoare și mi-au zis deodată ca trebuie sa achit pentru examen repetat și totodata sa pregătesc banii ca va trebui deja pe loc de hotărât.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulia Furtuna
  • Avocat

Costea, in primul rand, invatati materia si prezentati-va bine la examen. Solicitati regulamentul universitatii sa va informati ce drepturi aveti in cazul in care nu veti fi de acord cu calificativul si cum il veti constesta, inclusiv care este procedura de admitere la examen repetat.

In al doilea rand, raportati... mai detaliat cazul de coruptie organelor compentente: https://mecc.gov.md/ (telefon de incredere); https://www.cna.md/category.php?l=ro&idc=140&t=/Sesizati-CNA/On-line/

12 iunie 2018