Cum sa procedez, daca nu cunosc despre amenzi si autovehicului are mai multi soferi?

18 aprilie 2017 34

Recent m-a vizitat polițistul de sector cu un coleg de al sau din raion, mă căutau pentru ca am primit doua amenzi de la poliție, de care habar nu am ce amenzi si de unde? Nu am primit nici o scrisoare la adresa mea de domiciliu sau poate s-au pierdut, caci este vorba de o zona rurală. Cum sa procedez? Autovehiculul este condus de mai mulți șoferi.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Alexandr Tuceac
  • Avocat

Sergiu,

pentru recepționarea notificărilor despre încălcările comise în trafic puteti utiliza serviciul e-Trafic.

Ma mult detalii aici: http://www.egov.md/ro/projects/e-traffic

18 aprilie 2017