Cum sa procedez daca refuza sa-mi faca pasaport biometric?

29 noiembrie 2018 89

Buna! Am o problema. Am fost la Agentia publica sa-mi fac pasaport biometric, dar am fost refuzat, pentru ca am interdictie de la executor de parasi tara si nu-mi fac pasaport.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Interdictiile aplicate de executori sunt ilegale si neconstitutionale.
Mergeti la executor si solicitati eliberarea unei Incheieri de ridicare a interdictiei.
Actionati-l in judecata si solicitati prejudiciul patrimonial (venit ratat, daca trebuia sa mergeti la munca), si prejudiciu moral.
***

29 noiembrie 2018