Cum sa ramana dupa divort copiii de 1 an si 4 ani cu mama?

30 august 2019 30

Buna! Am o intrebare: ce sa fac ca dupa divort copiii nostri comuni sa ramana cu mine? La moment sunt in concediu de maternitate pana la varsta de 3 ani si am 2 copii: unul de 1 an si altul de 4 ani. In ce caz poate judecata sa dea copiii tatalui, sau unul lui si altul mie?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Instanța de judecată analizând toate circumstanțele cu privire la acest fapt inclusiv concluzia autorității tutelare cu privire la modul de trai, condițiile de trai salariu etc decide cu care părinți interesele copilului vor fi satisfăcute . Totodată practica judiciară arată că de cele mai deseori aceștia sunt lăsați în... mai detaliat grija mamei.

31 august 2019