Cum să scap de hărțuire și insulte?

5 octombrie 2022 63

Buna ziua. Ce pot sa fac ca sa opresc hartuirea si insultele indreptate impotriva mea? Daca ma adresez la politie, aceasta ar rezolva problema? Vă mulțumesc anticipat!

Jurist comments 1

Elena Botnaru
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Adresați-vă cu o plângere la poliție. În cazul în care asupra Dvs. în mod repetat sunt îndreptate anumite acțiuni ce atentează la drepturile Dvs. solicitați de urgență prezenta agentului constatator.
Ulterior, vă puteți adresa cu o acțiune în justiție pentru a solicita încasarea prejudiciului moral, după caz material.

7 octombrie 2022