Cum să-și ridice pensia tatăl meu născut în 1957?

6 iulie 2017 9

S-a adresat cu aceasta întrebare organelor raionale competente și l-au refuzat, iau spus sa plece acasă. Eu va rog să-mi dați hotărârea guvernului sau legea care ar face lumină în cazul tatălui meu. Adevărul este că unii născuți în același an au ridicat deja prima pensie. Tata e născut în ianuarie. Vă mulțumesc mult.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Daca ati putea specifica - care este motivul pentru care se refuza achitarea pensiei?
(aveti posibilitate sa scrieti comentariu mai jos pe aceasta pagina)

6 iulie 2017