Cum sa transfer copilul in alta institutie de invatamant?

8 aprilie 2020 33

Buna ziua. Sunt plecata peste hotare, nu pot sa ma intorc din cauza pandemii. Doresc sa fac tranferul fetitei dintr-un liceu in Chisinau intr-o scoala in sat la parinti. Cu tata fetitei suntem divortati. Poate el sa faca transferul?. La moment fetita se afla la tara la parinti, la Chisinau nu mai are unde sa stea, am pierdut chiria. Cum sa o fac acum la moment? Ajutati-ma! Multumesc.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Tatal, daca este in MD, poate face demersurile necesare, si nu conteaza ca sunteti divortati.

30 aprilie 2020