Cum se calculeaza sporul pentru lucrul nociv profesorilor

4 februarie 2019 49

In baza carei HG si cum se calculeaza/stabileste sporul pentru lucrul nociv profesorilor care predau chimia in scoli, unde nu exista nici macar sistem de ventilare. Avand un contract de munca de la 1 septembrie, fiind tarifat pe 1 unit dir. adjunct si 9 ore tarifate, se poate ca acum la implementarea legii 270 sa fiu retarifat cu 4,5 ore, iar celelalte 4,5 ore in regim cu ora.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Vedeti aici : http://lex.justice.md/index.php?action=view&view=doc&lang=1&id=298859

18 august 2019