Cum se imbina studiile de masterat cu locul de munca, conform legislatiei?

1 noiembrie 2017 134

Buna ziua. Sunt student Ia masterat si totodata angajat pe un salariu de baza la un centru medical. Spuneti-mi, va rog, daca am dreptul sa plec mai devreme de la serviciu, pentru a reusi la orele de masterat? Care este procedura legala, se reduce si salariul in acest caz? Va multumesc! Astept raspunsul Dvs.!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Viorica Chirnicinii
  • Parajurist

Buna seara . Gasiti raspuns la intrebarea Dvs aici http://lex.justice.md/index.php?action=view&view=doc&lang=1&id=323584 .

1 noiembrie 2017