Cum se poate proceda mai departe?

28 iulie 2017 108

Niste baieti au facut un jaf. Unul din ei nu stia nimic de planul celorlalti. Au fost prinsi si judecati. Acela care nu era vinovat decat ca era cu ei, a luat de trei ori mai mult. Este necenzurat, nu a incalcat niciodata legea cu altceva. Este posibil asa de mult? Acum trebuie sa mearga la Curtea de Apel. Cum ar trebui sa procedeze, ce strategie sa adopte acum, dupa parerea dumneavoastra? Unii zic ca daca recunostea ca e vinovat i-ar fi dat mai putin. Ar fi bine sa incerce tactica asta acum? Care credeti ar putea fi sentinta Curtii? Va multumesc enorm pentru orice sfat puteti da.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

Sunt necesare mai multe detalii pentru a putea oferi un răspuns cert!

Nu ezitați să contacți pe cineva din juriști dacă aveți nevoie!

Numărul meu de contact este indicat la mine în profil!

Succese!

29 iulie 2017
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Buna ziua!

Este foarte complicat sa raspunzi la intrebarea dvs. legata de tactica atunci cand nu cunosti materialele cauzei. In mod normal, doar dupa analiza minutioasa a materialelor din dosar, inclusiv, a sentintei de condamnare, se poate de vorbit despre o potentiala tactica de aparare. Cu siguranta, acest lucru nu... mai detaliat poate fi facut aici, pe portal. In orice caz, daca aveti un avocat, doar cu acesta puteti vorbi despre tactici de aparare.

29 iulie 2017