Cum se poate verifica dacă tatăl copilului este decăzut din drepturile părintești?

13 septembrie 2023 3

Bună ziua. Tatăl copilului muncește în străinătate și îi vine greu să viziteze copilul, dar pensia alimentara o achită cu regularitate. Cu toate acestea, fosta soție îl acuză că nu participă la creșterea copilului și refuză să-i dea tatălui actele pentru a lua copilul în vacanță. Tatăl bănuiește că a fost decăzut din drepturile părintești, fără a fi înștiințat despre aceasta.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Sergiu Galeru
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Bună ziua!
Accesați www.instante.justice.md și verificați dacă a fost intentat vreun proces în privința dvs.

14 septembrie 2023
  • Avocat

Accesati link-ul indicat de domnul Galeru, selectati judecatoria dupa raza domiciliului tatalui, introduceti numele prenumele în rubrica pendinte.

Daca nu va descurcati, scrieti va ajut.

14 septembrie 2023