Cum se procedeaza in cazul expirarii autorizatiei de functionare?

20 iunie 2017 34

Spuneti, va rog, cum se procedeaza in cazul expirarii autorizatiei de functionare, luind in consideratie ca in urma modificarii legii cu privire la comertul interior, aceasta notiune a fost scoasa si a aparut in genere alta procedura cu notificarea despre initierea activitatii. Multumesc!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

În aceste cazuri, pentru continuarea activității trebuie să respectați prevederile Legii noi, deci trebuie să treceți procedura de notificare prevăzută la art. 14 și următoarele din Legea privind comerțul interior.

20 iunie 2017