Cum solutionez problema daca mi s-au incalcat termenele unui contract?

21 iulie 2017 36

Buna ziua.
Am urmatoarea situatie: am facut un contract cu o firma pentru a-mi transcrie actele de stare civila in registrele din Romania. Data cind a expirat contractul a fost 30.06.17, pina in prezent nu am primit de la acea firma actele mele pe motiv ca se intirzie si nu e vina lor. In ce mod pot solutiona aceasta problema si daca pot cumva sa oblig acea firma sa-mi intoarca actele inapoi?
Multumesc anticipat pentru raspuns.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

De regula in contractele de prestari servicii sunt prescrise penalitatile pentru neonorarea obligatiunilor contractuale , in procente !
Puteti expedia contractul pe e-mail: calin.bobeica@yahoo.com pentru a va oferi detalii !

21 iulie 2017