Cum trebue sa procedez?

10 august 2018 56

Am fost implicat intr- accident rutier, pietonul era in stare de ebrietate avansata. Mai mult, el refuza sa treaca expertiza medico-legala. Ce trebue sa fac? Si ce pedeapsa ma asteapta?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Orhanul de urmărire penală va stabili toate circumstanțele care au avut loc la producerea accidentului rutier totodată el va aprecia faptul dacă vă faceți vnovat de producerea accidentului , stabilind dacă era posibil să preveniți rscul accidentării sau nu.

Ar fi bine să vă angajați un avocat ca să vă... mai detaliat repreznte interesele la urmărirea penală, ceea ce ține de pedeapsă este prematur să vorbim deoarece aceasta depinde de mai multe criterii care urmează să fie stabilite, ex. gradul de vătămare provocat persoanei în urma impactului etc.

10 august 2018