Cum trebuie sa procedez corect?

6 august 2017 66

Am trimis copilul la tabara si a 4 zi copilul s-a intoxicat; din partea personalului taberei nici o atentie - "trebuia sa ii sun eu de acasa sa le spun sa aiba grija de copil". Ei ii dadeau o pastila si il trimiteau in camera sa stea singur. Starea copilului s-a agravat, ei nici zalvarea nu au vrut sa o cheme. Am luat eu copilul de la tabara si acum sta in spital. Spuneti, va rog, pot sa dau in judecata in acest caz? Si care este procedura?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Sesizați Centrul de Sănătate Publică cu o plângere în acest sens, tot cu o plângere adresațivă către persoana cu funcție de răspundere a taberei.

După aceasta vă puiteți adresa în judecată pentru despăgubirea prejudiciului moral și material cauzat copilului dvs.

6 august 2017