Cum trebuieste sa arate un contract de colaborare imobiliar cu comision?

10 iunie 2017 71

Cum trebuieste sa arate un contract de colaborare imobiliar cu comision? Sunt proprietar si vreu sa stiu daca e ok sa fie exclusiv?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Pentru a obtine un raspuns adecvat sunt necesare mult mai multe detalii: partile contractului, obiectul, scopul, etc. Nu prea imi este clara intrebarea in partea ce tine de ”comision exclusiv”. ?

11 iunie 2017
Octavian Cazac
  • Avocat

Calculati ce sume in total veti datora în baza acestui contract. Fiecare clauză poată ascunde o sumă diferită. Totodată, exclusivitatea ar putea însemna că, dacă vă găsiţi propriul cumpărător, oricum veţi datora comision la intermediar.

11 iunie 2017