Cum trec un laptop de pe firma pe mine?

5 iulie 2017 53

Buna ziua, lucrez intr-o companie IT. Un an in urma am procurat un laptop din banii companiei. Adica compania a achitat laptop-ul pentru mine. Si eu am achitat cu bani cash proprietarului companiei. Ce trebuie sa fac ca sa trec in proprietate la mine acest laptop, sa nu depind de aceasta companie?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Intocmiti un contract de vinzare-cumparare intre dstra si compania IT , unul simplu dar semnat de ambele parti , drept proba in cazul unor posibile pretentii din partea companiei !
Succese

5 iulie 2017