Cum un baiat orfan din Transnistria sa obtina cetatenia moldoveneasca?

20 septembrie 2018 18

Nepotului care nu-si stie parintii, i se refuza traducerea in limba romana a adeverintei de nastere fara prezentarea actelor parintesti. Cum sa procedeze baiatul?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
În certificat de naștere sunt indicate datele privind părinți acestuia?

Dacă nu, ca soluție, de solicitat o negație de la instituțiile coreapunzătoare privind lipsa informație despre părinți.

21 septembrie 2018