Cumparare apartament

3 iunie 2018 38

Buna ziua. Daca un copil minor detine cota parte din apartament, exista vreun risc in cumpararea unui astfel de imobil? Unde se verifica acest moment in procesul cumpararii imobilului.
P.S. E continuare la intrebarea recenta, dar nu am gasit cum sa continui discutia la intrebarea anterioara. Va multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Actualmente sunt modificări la codul civil la acest capitol, astfel este nevoie de avizul din partea a autorităților. Acest capitol cel mai bine să discutați cu un notar, o să vă explice în detaliu toate nuanțele și actele necesare.
Succese

3 iunie 2018