Cumparare imobil

24 februarie 2022 25

Bună ziua. Eu vreau sa cumpar un apartament la sol. Proprietarul îmi spune ca e proprietate privata si el imi vinde apartamentul in curte comuna si imi face "servituti" (nu am primit răspuns când am întrebat ce e asta). Cum pot sa fiu sigura ca peste 2 ani el nu o sa construiască inca 2 etaje deasupra mea, sau daca terenul pe care e construit nu este dat in locatiune?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Doina, nu dă acordul la procurarea acest apartament, eu îți răspund ce înseamnă cuvântul ” servitute ” conform Dicționarului explicativ înseamnă = obligație, constrângere. Ai să nimerești în povara lui, ție îți trebuie, fugi de așa ceva.

26 februarie 2022